Установіть відповідність між речовиною та її використанням:
Речовина Використання
1 глюкоза; А для виробництва зубних паст, косметичних кремів,
2 гліцерол; ліків;
3 етанол; Б сировина для кондитерської промисловості, для
4 крохмаль. добування аскорбінової кислоти, в медицині;
В для виробництва паперу, клеїв, для приготування страв;
Г для виробництва штучних волокон, як консервант, для
приготування їжі;
Д для виробництва лікеро-горілчаних напоїв, як
дезинфікуючий засіб, як біопальне.
Mr(LiNO2)=53 г/моль
m(чистого LiNO2 в растворе)=m(р-ра)*w(массовая доля LiNO2)=200*0,0106=2,12 г
Значит доя приготовления раствора потребуется 2,12 г LiNO2.
Так как на 1 моль кристаллогидрата приходится 1 моль соли,то на 71 г LiNO2*H2O приходится 53 г LiNO2,то есть на 2,12 г LiNO2 приходится 2,12*71/53=2,84 г LiNO2*H2O.
V(получившегося раствора)=m(р-ра)/p(плотность)=200/1,01=198,02 мл=0,19802 л
n(LiNO2*H2O)=m/M=2,84/71=0,04 моль
Cm=n(растворенного в-ва)/V(р-ра)=0,04/0,19802=0,202 моль/л=0,202M.
Са(НСО3)2 = СаСO3 + 2СО2 + Н2O
Оксид кальция разлагается дальше:
CaCO3 = CaO + CO2
2NaHCO3 = Na2CO3 + CO2 + H20
Осадок состоит из CaO и Na2CO3
Na2CO3 + 2HCl = 2NaCl + CO2 + H2O
CaO + 2HCl = CaCl2 + H2O (газ не выделяется)
n(CO2) = n(Na2CO3)
n(CO2) = 2,24/22,4 = 0,1 моль
n(NaHCO3) = 0,1/2 = 0,05 моль
m(Na2CO3) = n(Na2CO3) х M(Na2CO3) = 0,1 х 106 = 10,6 г
m(CaO) = m(осадка) - m(Na2CO3) = 16,2 г. - 10,6 г. = 5,6 г.
n(CaO) = 5,6г/ 56 = 0,1 моль.
n(CaO) = n(CaCO3) = n(Ca(HCO3)2)
m(Ca(HCO3)2) = n(Ca(HCO3)2) х M(Ca(HCO3)2) = 0,1 х 162 г/моль = 16,2 г.
m(NaHCO3) = n(NaHCO3) х M(NaHCO3) = 0,05 х 84 =4,2 г.
m(NH4HCO3) = m(смеси) - m(NaHCO3) - mCa(HCO3)2 = 48,8 - 16,2 - 4.2 г = 28,4 г.
ответ: m(NH4HCO3) = 28,4 г.
m(NaHCO3) = 4,2 г.
m(Ca(HCO3)2) = 16,2 г.