Мета: продовжувати знайомити учнів з поезіями Олександра Олеся про історію українського народу, формувати уявлення про діяльність князів давньої України – Руси, висвітлити їх мудрість, любов до рідної землі, хоробрість і мужність; дати поняття про ритм поетичного твору; шліфувати навички виразного читання поетичних творів; зацікавити дітей вивченням історії рідного народу.
Обладнання: Карта України, малюнки учнів, ілюстрації з історії України.
Хід уроку.
I. Вступна частина.
Учитель
виконує пісню "Україночка" (музика Р. Титаренко). II. Актуалізація опорних знань.
Покажіть на карті, де ми живемо. Звідки взяла початок наша держава? Розкажіть перекази про заснування Києва.
Хто був першим київським князем?
III. Оголошення теми і мети уроку.
Мотивація навчання. Запис теми і цілі.
IV. Сприйняття і осмислення навчального матеріалу.
1. Поетична хвилинка.
Виразне читання власних віршів учнів про історію України.
Обладнання: Карта України, малюнки учнів, ілюстрації з історії України.
Хід уроку.
I. Вступна частина.
Учитель
виконує пісню "Україночка" (музика Р. Титаренко).
II. Актуалізація опорних знань.
Покажіть на карті, де ми живемо. Звідки взяла початок наша держава? Розкажіть перекази про заснування Києва.
Хто був першим київським князем?
III. Оголошення теми і мети уроку.
Мотивація навчання. Запис теми і цілі.
IV. Сприйняття і осмислення навчального матеріалу.
1. Поетична хвилинка.
Виразне читання власних віршів учнів про історію України.
2. Створення усного журналу.
Сьогодні наш урок пройде у формі усного журналу.
Останнім часом погляди мільйонів людей спрямовані