Тема: Задачі на знаходження відстані за швидкістю і часом. Ускладнені задачі на зведення до одиниці. Мета уроку: • Формувати компетентність учнів у розв’язанні задач на знаходження відстані за швидкістю і часом, спираючись на знання дітей попереднього уроку. • Удосконалювати навички учнів у знаходженні значень виразів на додавання і віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, мову учнів, учити коментувати хід розв’язання. • Виховувати інтерес до предмета. Обладнання: Схеми, таблиці, індивідуальні картки, мультимедійна система комп’ютер. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань. Хід уроку 1.Організаційний момент . Привітання.( Слайд №1) Діти, до нас на урок сьогодні завітали гості. Тож давайте привітаємо їх. Ми вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро вас, І за м ласкаво на урок в 4 клас. Автотренінг: Давайте згадаємо ваш автотренінг. Я – учень , я ходжу до школи. Мене навчають вчитись, я все розумію, я хочу все знати. 2.А зараз реклама уроку (Слайд №2) Урок має бути: 1.цікавим 2.навчальним 3.гарним 4 практичним 5.продуктивним Ми будемо : 1.активними 2.розумними 3.дисциплінованими 4.уважними Отже якщо ми будемо такими, ми разом проведемо цікавий , творчий урок. І урок у нас не звичайний. Ви відкриєте для себе одну із таємниць мудрості. Для цього потрібно наполегливо працювати й гідно пройти всі етапи уроку. На вас чекає (Слайд № 3) • Хвилинка каліграфії • Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом • Ситуація успіху • Проблемна ситуація • Засвоєння нових знань • Фізкультхвилинка • Коментоване розв’язання задачі • Перевір задачу у сусіда • Застосування набутих знань 3.Актуалізація опорних знань • Хвилинка каліграфії. Сядьте рівно , відкрийте зошити, згадайте правила письма і прописуємо число 29, яке складається з двох цифр 2 і 9.(запис ППЗ ) Метод «мікрофон» Як ви вважаєте , чому на хвилинці каліграфії ми писали число 29? Що ще в житті може означати це число? (Дату народження,29 грн. може коштувати машинка, 29 учнів у класі, 29 метрів відстань від нашого класу до їдальні і т.д.) Добре впорались . Рухаємось далі. • Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом. Покажемо , на скільки швидко і вправно у 4 класників працює «мозковий комп’ютер» . Розв’язати приклади і знайти ключове слово – перевірку. + 54408 - 48350 +2120 973 9405 1080
12 м 80 см. - 8м.07 см. 360 – 37 3600:100 276*1 60:3 Відповіді числа: 3200, 55381 ,323,36,20,276,473,38945 Л М Д Е Ь Ц О О (МОЛОДЕЦЬ) (Слайд № 4) 4.Повідомлення теми уроку Пригадаймо, які задачі розв’язували на попередньому уроці? Навести приклади. Створення ситуації успіху. (починається запис з ППЗ) • Задача на знаходження швидкості • Складіть обернену задачу , щоб знайти відстань ( зупинка на записі) Діти а чи достатньо в нас знань щоб виконати це завдання? (що таке обернена задача ми знаємо , а щоб знайти відстань у нас проблема) Як розв’язати таку задачу?Скажіть хто здогадався чим ми будемо сьогодні на уроці займатися?Хто може назвати тему уроку?Висловіть свої думки. А що нам потрібно знати, щоб розв’язати нашу проблему?(знання попереднього уроку)Послухайте чи так ми думали ( продовження запису ППЗ) 5.Первинне сприйняття нового матеріалу. Давайте заглянемо в підручник сторінка 61 , адже це джерело знань і переконаємось іще раз в правоті наших думок. Читання хором висновку в підручнику. Застосуймо наші знання практично. Діти я вам зараз назву рухомий об’єкт, а ви висловіть свої припущення з якою швидкістю вони можуть рухатись. На сторінці 61 у підручнику № 391 за даними таблиці знайдемо відстані. Висновок: щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час. Фізкультхвилинка Віконце ми відкрили, Повітря запросили До нашої кімнати,
Тостой Л.Н. написал свой рассказ «Кавказский пленник» в 70-ых годах XIX века. Писал он историю, которая на самом деле произошла с ним и его сослуживцами в то время, когда он служил на Кавказе. Весь рассказ описывает нам те события, когда Толстому чудом удалось избежать погони, но двое его товарищей попали в плен. Нужно было что-то делать. Это были два русских офицера – Жилин и Костылин. Сразу в глаза бросается то, то их имена очень созвучны, но по значению совершенно разные. Характер обоих героев тоже очень разный. Когда Жилин ехал к своей матери, то по пути подобрал Костылина. Во время поездки на них напали татары. Жилин повел себя очень храбро и стал защищаться, в то время как Костылин сразу побежал в крепость. Но даже такая трусость не смогла его В плену герои тоже по-разному себя ведут. Когда татары сказали им о сумме в 5000 рублей, которую они должны выплатить, то Костылин сразу же написал письмо домой и ждал денег. Жилин, напротив, дал согласие только на 500 рублей, а письмо отправил на другой адрес, ведь больше всего он не хотел, чтобы его мама переживала. Костылин постоянно скучал, пока ожидал денег, в Жилин планировал побег, ночами копая яму. Живя в плену Жили часто проявлял себя, как очень порядочный и добрый человек. Он сделал из глины куклу дочке хозяина, а потом починил самому хозяину часы. С тех пор к нему постоянно ходили люди и обращались за Так и жили они, пока Жилин не выкопал дыру. Одной ночью они оба выбрались на волю и побежали в горы. Весь путь Костылин был обузой своему товарищу. ОН не хотел снимать стоптанные ботинки, отчего ему было больно идти, он был толстым и не мог самостоятельно подниматься в гору и постоянно охал и кричал, чем один раз привлек внимание татарина, проезжавшего неподалеку. Жилин не бросил товарища, а взял на руки и понес. Конечно, он не смог с таким грузом убежать. Их снова схватили и бросили в яму. Будучи в яме, им было очень плохо. Костылин постоянно стонал, но Жилин все думал о побеге. Однажды он смог уговорить дочку хозяина им выбраться. Девочка сжалилась и принесла большой шест, но Костылин не захотел бежать. Так что Жилину пришлось идти одному. Он смог добраться до своих людей и стал служить дальше. Что же качается Костылина, то тот лежал в яме пока его не выкупили за 5000 рублей. Привезли его еле живого. У каждого читателя появляется вопрос, почему назвал Толстой свой рассказ «Кавказский пленник», ведь пленников то было два. Но на самом деле здесь есть очень глубокая мысль. Жилин был храбрым, сильным, работящим. Он смог убежать с плена и стал продолжать служить и людям. Но Костылин был ленив. Да, его выкупили из плена, но он так и остался в плену своих слабостей. На первый взгляд с двумя людьми произошло одно и тоже событие, но если смотреть на сердца и дух героев, то каждый пережил свое приключение.
Мета уроку:
• Формувати компетентність учнів у розв’язанні задач на знаходження відстані за швидкістю і часом, спираючись на знання дітей попереднього уроку.
• Удосконалювати навички учнів у знаходженні значень виразів на додавання і віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, мову учнів, учити коментувати хід розв’язання.
• Виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: Схеми, таблиці, індивідуальні картки, мультимедійна система комп’ютер.
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
1.Організаційний момент .
Привітання.( Слайд №1)
Діти, до нас на урок сьогодні завітали гості. Тож давайте привітаємо їх.
Ми вам раді, люди добрі, і вітаєм щиро вас,
І за м ласкаво на урок в 4 клас.
Автотренінг:
Давайте згадаємо ваш автотренінг.
Я – учень , я ходжу до школи. Мене навчають вчитись, я все розумію, я хочу все знати.
2.А зараз реклама уроку (Слайд №2)
Урок має бути:
1.цікавим
2.навчальним
3.гарним
4 практичним
5.продуктивним Ми будемо :
1.активними
2.розумними
3.дисциплінованими
4.уважними
Отже якщо ми будемо такими, ми разом проведемо цікавий , творчий урок.
І урок у нас не звичайний. Ви відкриєте для себе одну із таємниць мудрості. Для цього потрібно наполегливо працювати й гідно пройти всі етапи уроку.
На вас чекає (Слайд № 3)
• Хвилинка каліграфії
• Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом
• Ситуація успіху
• Проблемна ситуація
• Засвоєння нових знань
• Фізкультхвилинка
• Коментоване розв’язання задачі
• Перевір задачу у сусіда
• Застосування набутих знань
3.Актуалізація опорних знань
• Хвилинка каліграфії.
Сядьте рівно , відкрийте зошити, згадайте правила письма і прописуємо число 29, яке складається з двох цифр 2 і 9.(запис ППЗ )
Метод «мікрофон»
Як ви вважаєте , чому на хвилинці каліграфії ми писали число 29?
Що ще в житті може означати це число?
(Дату народження,29 грн. може коштувати машинка, 29 учнів у класі, 29 метрів відстань від нашого класу до їдальні і т.д.)
Добре впорались . Рухаємось далі.
• Хвилинка швидкого обчислення із сюрпризом.
Покажемо , на скільки швидко і вправно у 4 класників працює «мозковий комп’ютер» . Розв’язати приклади і знайти ключове слово – перевірку.
+ 54408 - 48350 +2120
973 9405 1080
12 м 80 см. - 8м.07 см. 360 – 37 3600:100
276*1 60:3
Відповіді числа: 3200, 55381 ,323,36,20,276,473,38945
Л М Д Е Ь Ц О О
(МОЛОДЕЦЬ) (Слайд № 4)
4.Повідомлення теми уроку
Пригадаймо, які задачі розв’язували на попередньому уроці? Навести приклади.
Створення ситуації успіху. (починається запис з ППЗ)
• Задача на знаходження швидкості
• Складіть обернену задачу , щоб знайти відстань ( зупинка на записі)
Діти а чи достатньо в нас знань щоб виконати це завдання?
(що таке обернена задача ми знаємо , а щоб знайти відстань у нас проблема) Як розв’язати таку задачу?Скажіть хто здогадався чим ми будемо сьогодні на уроці займатися?Хто може назвати тему уроку?Висловіть свої думки.
А що нам потрібно знати, щоб розв’язати нашу проблему?(знання попереднього уроку)Послухайте чи так ми думали ( продовження запису ППЗ)
5.Первинне сприйняття нового матеріалу.
Давайте заглянемо в підручник сторінка 61 , адже це джерело знань і переконаємось іще раз в правоті наших думок.
Читання хором висновку в підручнику.
Застосуймо наші знання практично. Діти я вам зараз назву рухомий об’єкт, а ви висловіть свої припущення з якою швидкістю вони можуть рухатись.
На сторінці 61 у підручнику № 391 за даними таблиці знайдемо відстані.
Висновок: щоб знайти відстань, треба швидкість помножити на час.
Фізкультхвилинка
Віконце ми відкрили,
Повітря запросили
До нашої кімнати,