Організатори судової мильної опери хотіли би поставити хоррор у стилі процесу над лікарями-отруйниками семидесятирічної давнини. Проте, чи то режисери виявилися дилетантами, чи то стався ексцес виконавця – сюжет кіно розвивається зовсім у іншому напрямку. Замість пафосного процесу над ворогами народу трансляції більше нагадують маріонетковий путч у виконанні групи Янаєва, але ж смішні речі не можуть бути трагічними! Судовий процес все більше схиляється до естетики останніх розділів "Аліси в країні чудес". На сцені, окрім головної героїні – і Король, і підсудний Червовий Валет, і навіть Грифон.
Тема. Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула». Поєднання елементів казки і детективу у творі
Мета: навчальна: зацікавити учнів творчістю Д. В. Джонс; до глибше усвідомити ідейно-художні особливості художнього твору, його читацьку привабливість; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички самостійної роботи з книгою, виразного читання, виділення ключових епізодів та елементів сюжету, висловлення своїх думок та вражень; виховна: сприяти формуванню кращих моральних якостей, прагнення до добра й справедливості, любові до читання художньої літератури, естетичних смаків.
Обладнання: портрет письменниці, видання твору, ілюстрації до нього, мультфільм (за вибором учителя).
Теорія літератури: фентезі; казкові, детективні елементи; художні образи, художні засоби та прийоми.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
— Потрапити в паралельний світ страшно, бо невідомо, із ким і чим ти там можеш стикнутися, але й цікаво. Герої твору Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула» вільно переміщаються світами. Вони казкові, але разом із тим реальні, адже Софі, наприклад, доводиться багато працювати, бути уважною та , щоб зняти із себе закляття й стати молодою, як і була. Про її захопливі пригоди та взаємини з іншими героями дізнаємося на уроці.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. актуалізація опорних знань
1. Розповідь про письменницю Д. В. Джонс та її твір «Мандрівний замок Хаула»
2. Переказ першої умовної частини твору, виділення ключових епізодів, висловлення думок та почуттів
IV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу
1. Виразне читання другої умовної частини оповідання Д. В. Джонс «мандрівний замок Хаула»
2. Словникова робота, обмін враженнями
над текстом, виконання завдань пошуково-дослідницького характеру
♦ Опишіть вирішальну битву Хаула та Відьми Пустирищ. Чи це є кульмінацією твору?
4. Заповнення таблиці
Казкові елементи
Елементи детективу
Перетворення Софі на бабусю, ходячий замок, Демон вогню, перехід через портали в інші виміри часу, семимильні чоботи, шапка-невидимка
Пошуки Софі засобів зняття з неї закляття, розгадування загадок та таємниць за до та умовисновків
♦ Прослідкуйте, які не лише зовнішні, а й внутрішні зміни з героями відбулися протягом твору. (Софі стала більш упевненою в собі, а Хаул став чутливішим до прохань оточуючих, перестав приховувати своє справжнє ім’я.)
Організатори судової мильної опери хотіли би поставити хоррор у стилі процесу над лікарями-отруйниками семидесятирічної давнини. Проте, чи то режисери виявилися дилетантами, чи то стався ексцес виконавця – сюжет кіно розвивається зовсім у іншому напрямку. Замість пафосного процесу над ворогами народу трансляції більше нагадують маріонетковий путч у виконанні групи Янаєва, але ж смішні речі не можуть бути трагічними! Судовий процес все більше схиляється до естетики останніх розділів "Аліси в країні чудес". На сцені, окрім головної героїні – і Король, і підсудний Червовий Валет, і навіть Грифон.
Тема. Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула». Поєднання елементів казки і детективу у творі
Мета: навчальна: зацікавити учнів творчістю Д. В. Джонс; до глибше усвідомити ідейно-художні особливості художнього твору, його читацьку привабливість; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення, творчу уяву, навички самостійної роботи з книгою, виразного читання, виділення ключових епізодів та елементів сюжету, висловлення своїх думок та вражень; виховна: сприяти формуванню кращих моральних якостей, прагнення до добра й справедливості, любові до читання художньої літератури, естетичних смаків.
Обладнання: портрет письменниці, видання твору, ілюстрації до нього, мультфільм (за вибором учителя).
Теорія літератури: фентезі; казкові, детективні елементи; художні образи, художні засоби та прийоми.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
— Потрапити в паралельний світ страшно, бо невідомо, із ким і чим ти там можеш стикнутися, але й цікаво. Герої твору Д. В. Джонс «Мандрівний замок Хаула» вільно переміщаються світами. Вони казкові, але разом із тим реальні, адже Софі, наприклад, доводиться багато працювати, бути уважною та , щоб зняти із себе закляття й стати молодою, як і була. Про її захопливі пригоди та взаємини з іншими героями дізнаємося на уроці.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання. актуалізація опорних знань
1. Розповідь про письменницю Д. В. Джонс та її твір «Мандрівний замок Хаула»
2. Переказ першої умовної частини твору, виділення ключових епізодів, висловлення думок та почуттів
IV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу
1. Виразне читання другої умовної частини оповідання Д. В. Джонс «мандрівний замок Хаула»
2. Словникова робота, обмін враженнями
над текстом, виконання завдань пошуково-дослідницького характеру
♦ Опишіть вирішальну битву Хаула та Відьми Пустирищ. Чи це є кульмінацією твору?
4. Заповнення таблиці
Казкові елементи
Елементи детективу
Перетворення Софі на бабусю, ходячий замок, Демон вогню, перехід через портали в інші виміри часу, семимильні чоботи, шапка-невидимка
Пошуки Софі засобів зняття з неї закляття, розгадування загадок та таємниць за до та умовисновків
♦ Прослідкуйте, які не лише зовнішні, а й внутрішні зміни з героями відбулися протягом твору. (Софі стала більш упевненою в собі, а Хаул став чутливішим до прохань оточуючих, перестав приховувати своє справжнє ім’я.)
Объяснение: