Үшбұрыштың бірінші және екінші қабырғасының қосындысы 18,5 см-ке тең, екінші және үшінші қабырғасының қосындысы 15,8см. оның бірінші және үшінші қабырғасының қосындысы 17,7см. үшбұрыштың периметрін табындар. шешуі: бірінші қабырғасын - "а" деп, екінші қабырғасын - "b" деп, үшінші қабырғасын - "с" деп өрнектейміз. a+b=18,5; b+c=15,8; a+c=17,7; өрнектерден а,b, c-ны табамыз, а=18,5-b; b=15,8-c; c=17,7-a; 1 өрнекке қоямыз, а=18,5-(15,8-(17,7-а)); а=18,5-(15,8-17,7+а); а=18,5-15,8+17,7-а; 2а=20,4; а=10,2; а -ның мәнін пайдаланып b -ны табамыз, 10,2=18,5-b ; -b=-18,5+10,2; b=8,3; b-ның мәнін пайдаланып с-ны табамыз, 8,3=15,8-с; -с=-15,8+8,3; с=7,5; р=a+b+c; p=10,2+8,3+7,5=26,2 см жауабы: р=26,2 см.
8,5+1,3=9,8 км\ч 8,5-1,3=7,2 км\ч 9,8*3,5=34,3 км 7,2*5,6=40,34 км ответ: 34,3 по течению,40,34-против.
На полку идёт х досок, значит: 9х+3*4х=231 9х+12х=231 21х=231 х=231/21 х=11м 11*4=44м ответ: 11 м досок на полку,44 м на шкаф.
Пусть на третью машину погрузили х ,тогда на первую 1,3х,а на вторую 1,5 х х+1,3х+1,5х=13,3 3,8х=13,3 х=13,3:3,8 х= 3,5 т 3,5*1,3= 4,55 т 3,5*1,5= 5,25 т ответ: 3,5 погрузили на третью машину,4,55 на первую и 5,25 на вторую.
4,2(0,8+y)=8,82 0,8+y = 8.82/4,2 0,8+y = 2,1 y = 2,1-0,8 y = 1,3
8,5-1,3=7,2 км\ч
9,8*3,5=34,3 км
7,2*5,6=40,34 км
ответ: 34,3 по течению,40,34-против.
На полку идёт х досок, значит:
9х+3*4х=231
9х+12х=231
21х=231
х=231/21
х=11м
11*4=44м
ответ: 11 м досок на полку,44 м на шкаф.
Пусть на третью машину погрузили х ,тогда на первую 1,3х,а на вторую 1,5 х
х+1,3х+1,5х=13,3
3,8х=13,3
х=13,3:3,8
х= 3,5 т
3,5*1,3= 4,55 т
3,5*1,5= 5,25 т
ответ: 3,5 погрузили на третью машину,4,55 на первую и 5,25 на вторую.
4,2(0,8+y)=8,82
0,8+y = 8.82/4,2
0,8+y = 2,1
y = 2,1-0,8
y = 1,3
3/4/0,2 = 30/4 = 0,75 / 0,2 = 7,5 / 2 = 3,75