Компанія по страхуванню автомобілів розподіляє водіїв
на три класи: клас І (малий ризик), клас ІІ (середній ризик), клас ІІІ
(великий ризик). Відомо, що з усіх застрахованих водіїв 30%
належить до класу І, 45% - до класу ІІ та 25% - до класу ІІІ.
Ймовірність того, що протягом 12 місяців водій І класу потрапить
хоч би в одну дорожню транспортну пригоду (ДТП) складає 0,01;
для водія ІІ класу ця ймовірність дорівнює 0,03; а для водія класу
ІІІ - 0,10. Визначити ймовірність подій: а) протягом 12 місяців водій
N потрапить в ДТП; б) відомо що водій N потрапив в ДТП. Яка
ймовірність того, що він водій класу І?
в сквере посадили 5 рядов орхидей рядов с лилиями посадили на 3 меньше а рядов с анютиными глазками посадили на з больше че с лилиями вопрос сколько рядов посадили с анютиными гласками
дома Федя делает уроки за 1 час уборку он делает на 3 часа больше а смотрит телевизор на 3 часа меньше чем делает уборку вопрос сколько часов Феде смотрит телевизор
Мета: навчати учнів оцінювати власний вклад у збереження природи; розвивати пізнавальну активність; виховувати у дітей бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання
Учні у парах презентують розповіді про квіти, які їм найбільше подобаються, або улюблені квіти їхніх родин.
ЛЮДЯМ, ЩО ЗРОСТИЛИ ЛІС
людям, що зростили ліс:
За всі дуби, ялини в пишнім гіллі І за красу отих зелених кіс,
В яких стоять гнучкі берізки білі.
Коли б не ліс, не знали б ми про те,
Що є фіалка й пролісок на світі,
Як у маю конвалія цвіте —
Найкраща, найніжніша поміж квітів.
Від суховіїв сохнула б земля,
Була б вона подібна до пустелі.
А ліс накличе хмари на поля —
Дощі проллються весняні, веселі...
людям, що зростили ліс.
М. Познанська
— Чому ми дякуємо людям, що зростили ліс?
— Що попросила б людей природа, якби вміла розмовляти?
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми розглянемо можливі скарги від природи.
IV. Вивчення нового матеріалу 1. Розповідь учителя
— Послухайте оповідання про сумні пригоди коника.
Сидів у траві коник. Розглядав усе довкола. Сонце світило, і так приємно, тепло було конику в соковитій траві, що він зіпнувся на ніжки і засюрчав. Рантом зашуміло, і на коника упала тінь. Зверху щось звалилося і притиснуло його до землі...
— Я коника спіймав] — промовив один хлопчик до іншого.
— Покажи! — попросив інший.
Перший протиснув пальці під долоню, якою накривав коника, боляче здушив його, а потім узяв за складені крильця. Коник намагався вирватися, почав розгинати свої ніжки, які завжди рятували його, однак нічого не виходило.
— Ого,— промовив другий хлопчик,— дивись, які у нього довгі вуса. І ніжки смикаються.
Він схопив ніжки коника. Але перший хлопчик був не такий злий і легковажний, як другий. Він розумів, що коник живий, що він також бачить навколишній світ — сонце, небо, траву...
— Не чіпай його,— сказав перший хлопчик. Ми його відпустимо. Нехай собі стрибає.
Клас
І кинув коника далеко у траву. Упав коник у траву і пострибав чим далі від небезпечного місця.
За Ю.Аракчеєвим
— Розкажіть, чи доводилося вам гати за схожою поведінкою дітей чи дорослих.
— Часто природу руйнує бездумна, безвідповідальна поведінка людей. Добрі й розумні вчинки допомагають захищати природу.
Пройдіться вулицями свого населеного пункту. Зверніть увагу на тіла живої і неживої природи. Напишіть розповідь-скаргу від імені рослини, тварини, ґрунту тощо. Зобразіть скаргу за до малюнка.
Поміркуйте, що можна зробити, щоб виправити ситуацію.
Після закінчення роботи проведіть презентацію. Запросіть на неї дітей з інших класів, батьків.
Оцініть результати роботи.
2. Фізкультхвилинка
V. Узагальнення й систематизація знань
Робота в групах
— Уявіть, що квіти, дерева і птахи вирішили написати побажання людям. Запишіть їх побажання. Потім з кращих побажань можна зробити красиві плакати і розвісити їх у парку або в лісі.
— Кожна група отримує запитання, яке необхідно обговорити вголос, висловити свої міркування, дійти спільної думки та зробити висновок.
а) Що запише нежива природа в книгу скарг?
б) Що запишуть рослини в книгу скарг?
в) Що запишуть птахи і тварини у книгу скарг?
Учні разом з учителем читають скарги і на кожну з них дають відповіді. Зразок скарг від природи
1) «Не рвіть нас з коренем, а зрізуйте ножем.» Чия це скарга? Чому потрібно зрізати ножем?
2) «Ми поспішали, прилетіли до своєї шпаківні, а вона розбита. Як нам жити? Де?» Чия це скарга? Як учинити?
3) «Ми — солдатики і жучки-сонечка. Тільки сонечко пригріло, ми вилізли погрітись, а діти швидко нас зловили і стиснули у долоньках. Не беріть нас до рук! Благаємо!» Хто звертається по до
4) «Я — річка. Мені важко нести у воді каміння, сміття, непотрібні речі. Незабаром пропаде вся риба». Що ми повинні зробити, щоб до річці?
5) «Просять дерева — не рвіть наші гілки, листя. Нам дуже боляче!» Як ми можемо відповісти на цю скаргу?
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія
— Про що йшлося на уроці?
— Що вас зацікавило?
VII. Домашнє завдання
— Напишіть розповідь-скаргу від імені рослини, тварини, ґрунту тощо. Зобразіть скаргу за до малюнка .