В
Все
М
Математика
О
ОБЖ
У
Українська мова
Д
Другие предметы
Х
Химия
М
Музыка
Н
Немецкий язык
Б
Беларуская мова
Э
Экономика
Ф
Физика
Б
Биология
О
Окружающий мир
Р
Русский язык
У
Українська література
Ф
Французский язык
П
Психология
А
Алгебра
О
Обществознание
М
МХК
В
Видео-ответы
Г
География
П
Право
Г
Геометрия
А
Английский язык
И
Информатика
Қ
Қазақ тiлi
Л
Литература
И
История
matveeva192016
matveeva192016
26.02.2023 22:33 •  Математика

Придумать 2 задачи на составление таблиц

Показать ответ
Ответ:
SashaZaisnik1
SashaZaisnik1
03.11.2021 08:02

Сынып: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

3.1 Геометриялық фигуралар

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары

(ОБ сілтеме)

1.3.1.1 геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыш жайлы мағлұмат беру.

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:Кейбір геометриялық фигураларды білу.

Көптеген оқушылар:Геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрыштарды бір – бірінен ажырата алу.

Кейбір оқушылар: геометриялық фигуралардың қасиеттерін атап көрсетеді, заттармен ұқсастықтарын айта алу

Жетістік критерийлері:

Элементтерінің ортақ белгілері бойынша жиындар құрайды және жіктейді.

Тілдік мақсат:

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:

нүкте, сызық, үзік сызық, тұйық және тұйықталмаған сызық, үшбұрыш, шеңбер, шаршы, тіктөртбұрыш

Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:

Неліктен оларды бірге топтастыру керек?

Бұл фигуралардың ортақ қандай белгілері бар?

Құндылықтарды дарыту

Байқағыштық, шапшаң ойлау қабілеттерін арттыру.

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек, жаратылыстану

АКТ қолдану дағдылары

Алдыңғы меңгерілген білім

Кейбір геометриялық фигураларды біледі.

Сабақтың барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс - әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

3 мин

Ширату жаттығуы

(Ұ): Оқушылар шаттық шеңберіне жиналады. Қолдарына лента беремін.

-Осы лентаның шетінен бәрің ұстап тұрыңдар және өздерің білетін әртүрлі геометриялық фигура жасауға тиіспіз. Мысалы: Үшбұрыш, тіктөртбұрыш, бесбұрыш, шеңбер.

Мақсатпен таныстыру: геометриялық фигуралар: нүкте, түзу, қисық, үзік, тұйық және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле, бұрышпен танысамыз.

(Ұ,Д):« Сиқырлы қобдиша» ойыны. Оқушылар қобдишаға қолын салып тұрып, қарамай фигура алады. Сол фигуралар бойынша 3 топқа бөлінеді.

Лента

Қобдиша, геометриялық пішіндер

Сабақтың ортасы

5 мин

5 мин

7 мин

Оқушыларға дайын фигуралар бейнеленген кеспелер таратылады

(Т): Топтарға геометриялық фигуралар бейнеленген парақшаларды таратып беру және оқушыларға осы фигуралардың ішінен өздеріне таныс фигураларды қоршап шығуларын тапсыру. Тапсырма орындалып болғаннан кейін топ басшысы таныс фигураларды атайды. Егер басқа топтар да сол фигураны қоршаса, «Бас бармақ» әдісі арқылы «Тамаша!» деп айтады.

(Д): Таныс емес фигуралар жайлы мағлұмат беру мақсатында мына тапсырма дербес орындалады:

Оқушыларға сызық сызуды ұсыну, бұл сызықтың түзу деп аталатынын, оның басы мен соңы жоқ екенін түсіндіру. Содан кейін осы түзу сызықта оқушыларға нүктені белгілеуді айтамын. Оқушыларға нүктеден оң жаққа немесе сол жаққа түскен сызықтың сәуле деп аталатынын, ал нүктенің өзі сәуленің басы болатынын түсіндіру. Оқушыларға сәуленің соңы жоқ деп қорытынды жасатқызу. Бұдан әрі осы сызықта оқушыларға екінші нүктені қоюды сұраймын.осы екі нүкте арасындағы аралықтың кесінді деп аталатынын, оның басы мен соңы бар екенін түсіндіремін

(Ж/Қ) Геометриялық фигуралардың заттармен ұқсастықтарын анықтату мақсатында жұппен орындалады:

Кеңістік фигураларының атауын оқыңыз.Оларды суреттегі ұқсас заттармен сәйкестендіріп сызыңыз.

hello_html_4401e5e8.jpg

Дескриптор: Білім алушы

-цилиндр пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді

- куб пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді;

-шар пішіндес заттарды анықтайды және фигурамен сәйкестендіреді.

Геометриялық фигуралар бейнеленген парақша

Қарындаш, сызғыш

ҚБ, 25бет

Сызғыш, қарындаш

Сабақтың соңы

7 мин

(Ө): Топтарға көлемді геометриялық фигураларды таратып беремін. Оқушыларға осы көрген фигуралардың ішінен өзіне ұнаған фигураларды ермексаз бен шырын түтікшесінің көмегімен құрастырады.

Әр оқушы өзі жасаған фигурасына таныстырылым жасайды.

Дифференциация

(саралау) – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушылар фигураларды бір – бірінен ажырата алады, оларды ермексаздың және түтікшенің көмегімен бейнелеуге мүмкіндік беремін. Қабілеті жоғары оқушылар фигуралар туралы толық ақпарат бере алады, заттармен ұқсастықтарын айта отырып, зерттеу жасауға мүмкіндік беремін.

«Бұрыштар тәсілі»:

Оқушыларға сұрақтар ұсынылады және мүмкін төрт жауабын «Толықтай келісемін», «Келісемін», «Келіспеймін», «Мүлдем келіспеймін» сөздерін жазып, сыныптың төрт бұрышына орналастырады. Оқушылар өздеріне дұрыс деген жауаптың қасына барып тұрады, таңдаған жауаптарын топтық жұмыста тұжырымдайд

Пошаговое объяснение:

0,0(0 оценок)
Ответ:
maratabdullin1p0dtuc
maratabdullin1p0dtuc
03.11.2021 08:02
Робот запрограммирован, у него нет свободы действий, а у человека есть;робот не может чувствовать, а человек может; робот сделан из металла или другого материала, а человек сделан из плоти; робот сделан искусственным образом, а человек естественным образом;робот питается электричеством, а человек плодами природы;на протяжении всей жизни робот не изменяется (физически), а человек меняется (в размерах и т.д.); робот может сломаться, а человек не может (только морально).различия назвала, общее - внешность (форма тела), развитие разума.
0,0(0 оценок)
Популярные вопросы: Математика
Полный доступ
Позволит учиться лучше и быстрее. Неограниченный доступ к базе и ответам от экспертов и ai-bota Оформи подписку
logo
Начни делиться знаниями
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси ai-бота