21. Окытудың ең негізгі куралын көрсетініз A) кодоскоп
B) топшамалар
C) оқуға арналған кітап
D) бағдарлама
E) үн таспа
22. Сөйлеу дегеніміз
A) сүракка жауап беру іс-әрекеті
B) тыңдап-түсіну іс-әрекеті
C) жазу іс-әрекеті
D) оқу іс-әрекеті
E) тіл арқылы жүзеге асатын іс әрекет
23. Ағылшын тілінде жазуға үйренудегі негізгі киындык
A) дауыссыз әріптердін окылу зақдылыктарыньщ болуы
B) дыбыстардын көптігі
C) агылшын тілінде әріптердін көіггігі
D) дауысты әріптердің окылу заңдылыктарының болуы
E) дифтонггардын болуы
24. Грамматика сабағындагы негізгі оку кұралы
A) үнтаспа
B) кодоскоп
C) сөздік
D) грамматикалык кесте +
E) кинофильм
25. Окытудың жоғарғы кезеніндегі колданылатын іс-әрекет
A) аудару
B) жазу
C) оку
D) тыңдау
E) ауызша сөйлеу
26. Мұғалім сабақ жоспарын әзірлеуді мынадан бастайды
A) көрнекіліктер әзірлеу
B) жаттығуларды бөлу
C) сабактың қиындыктарын анықтайды
D) материалды іріктеуден
E) мақсаттарды аныктаудан
27. Шет тілі сабағын өткізгеннен кейінгі негізгі жұмыстың түрі
A) жоспарлау
B) пікір алмасу
C) жаттығу
D) қайталау
E) талдау
28. Ағылшын тілі етістіктерінің шақтарын айыра алмау
A) орфоэпиялык кедергі
B) орфографиалық кедергі
C) грамматикалык кедергі
D) фонетикалык кедергі
E) лексикалык кедергі
29. Қабілетті, дарынды балаларға 1-11 сынып аралығында кең қанатты жалпы білім беріп, кейбір пәндерді терендетіп окытады
A) мектеп – кешен
B) кәсіптік лицей
C) гимназия
D) лицей
E) жеке меншік мектептер
30. Тәрбиенің ңегізгі мақсаты
A) сананы қалыптастыру
B) өнегелі тұлғаны тәрбиелеу
C) бакытты тұлғаны тәрбиелеу
D) азаматты тәрбиелеу
E) жан - жакты және үйлесімді дамыған тұлғаны тәрбиелеу
31. Топ басталатын адам саны
A) 6
B) 8
C) 4
D) 1
E) 2
32. Факультативтік сабақтардың негізгі сабақтардан айырмашылығы
A) әдіс-тәсілдерінде
B) окыту мазмұнында
C) окыту принциптеріне
D) окыту көлемінде
E) окыту құралдарында
33. Факультативтік сабактарға мына окушылар катыса алады
A) тек үздік оқушылар
B) окушылар түгел катысады
C) тек білім деңгейі төмен окушылар
D) таңдап алынады
E) барлық тілге кызығушылығы бар оқушылар
34. Сабақ жоспарын жазғанда мұғалім алдын ала мынаны біле алмайды
A) морфологиялык қиындықты
B) лексикалык қиындықты
C) фонетикалык қиындықты
D) сыньштағы психологиялык атмосфераны
E) грамматикалык қиындықты
35. Таңбалы көрнекі кұрал
A) кино үзінділері
B) схемалык көлемді модельдер
C) фото суреттер
D) табиғи объектілер
E) топшамалар
36. Грамматикалық-аударма әдісі мына ғасырда колданыла бастады
A) 20 ғасырда
B) 16 ғасырда
C) 17 ғасырда
D) 15ғасырда
E) 18-19 ғасырда
37. Шет тілінде оқи білу дегеніміз
A) сөзді тану
B) оку жылдамдығы
C) әріптерді тану
D) белгісіз сөздердің мағынасын түсіну
E) шетел сөзін жылдам танып, оны дауыстай білу
38. Жаңа оқулықтардың түрін атаңыз
A) альбом
B) буклет
C) интерактивтік
D) әдістемелік
E) электрондық
39. Берілген мәтіндегі мәселе бойынша оқушы өз ойын ортаға салып, еркін сөйлеуге дағдыландыратын тапсырма
A) let’s review
B) focus on grammar
C) talk to your friend
D) true or false
E) what do you think?
40. Қазақстан Республикасында сабақтан тыс тәрбие жұмысын ұйымдастырып, үйлестіріп, келістіріп өткізетін педагог
A) әлеуметтік педагог
B) тәлімгер
C) пән мүғалімі
D) мектеп днректорынын тәрбне ісі жөніндегі орынбасары
E) сынып жетекшісі
41. Сынып жетекшісінің міндетті кұжаты, саналы, мақсатты болжамы
A) Жеке окушылармен жұмыс жоспарлары
B) Сабақ жоспарлары
C) Перспективалық жоспар
D) Күнтізбелік – тақырыптық жоспар
E) Тәрбие жұмысының жоспары
42. Біліктер мен дағдырарды қалыптастыратын әдіс
A) практикалық
B) түсіндіру
C) көрнекілік
D) сөздік
E) жаттығу
43. Сөздердің айтылуын және жазылуын, оқыту әдісін табыңыз
A) Тонограмма, имитация, аналогия, транскрипция
B) окыту ережесі, окыту, имитация, транскрипция
C) интовация, редукция
D) артикуляция, редукция
E) транскрипция, орфография, окыту ережесі
44. Сабақ барысында фонетикалық жаттығу өткізудің мақсаты
A) айту дағдыларын дамыту
B) лексикалық дағдыны қалыптастыру
C) балалардың білімдерін бағалау
D) өзіне оқушылардың назарын аудару
E) грамматикалық дағдыны қалыпттастыру
45. Шет тілін үйрету тіл әрекетінің мына төрт бөлігін көздейді
A) Сөйлеу, тыңдап -түсіну, оку.
B) тындап -түсіну, сөйлеу, жазу, оқу +
C) сөйлеу, тындап -түсіну. оқу, аудару
D) сөйлеу. жазу. тындап- түсіну. әңгімелесу
E) сөйлеу, тыңдап- түсіну, оку, жауап беру
1)Ежелгі адамдар найзағай болғанда найзағай деп айтпаған себебі найзағай деп айтса соған соғады деп сенген. Тағыда біреудің үйінде тырнақ алуға болмайды себебі сол үйге ұрыс керіс болдыртат деп сенген. Ондай сенімдер әлі күнге дейін бар.
2)Алғашқы қауымдық өнер дегенді Жаңадан шықан ел ішіндегі өнер деп ойлаймын ол Мысалға көптеген жерде өнерлерімен таңғалтып келе жатыр адамдар.
3)Аң аулау үшін адам дар қақпандар қойып, тұзақтар жасаған аңдарға және аңдарды атып түсірген ол тек азықтану үшін ғана емес киім жасауға да пайдаланған.
4)Ең тиімдісі менің ойымша тасқа қажап салу себебі ол қанша қиын болсада ол мәңгі тастан кетпейді. Немесе сурет арқылы жеткізу деп ойлаймын
Объяснение:
Өз ойым
- Cерік, мен пойызға билет ала алмадым, сен билет алдың ба?
- Ия, Айдар мен Алматы-Қостанай жүрдек пойызына билет алдым.
- Пойызға билеттің құны қанша екен?
- Пойыздың билетінің құны бес мың теңге екен, енді сен немен қайтасың?
- Мен автобуспен қайтамын, автобусқа билет алдым.
- Автобусқа билет пойыздан арзан шығар?
- Жоқ, арзан емес екен, алты мың теңге тұрады.
- Ой, Айдар қалай жеттің, қатты шаршаған шығарсың автобуста?
- Рахмет, Серік, жаман емес, аздап шаршаған ештеңе етпейді, дегенмен, автобус пойызға жетпейді ғой.
- Әрине, алыс жолға пойыз ыңғайлы, әрі билетіде автобустан арзандау
- Бірақ, автобус поездан жылдам жүреді екен.
- Қайтарға билетті ертерек алайық
- Серік, сен билетті пойызға екеумізге ала бер
- Жарайды, дұрыс айтасың , сөйтіп Алматыға бірге қайтайық.
Объяснение: