Қарағайдын қылқындары 2 жыл сайын жаңарып отырады. бұл шырша қылқындарынын жаңару уакытының 3 тең 1 бөлігі інен 5 тең 2 бөлігінен сіңе дейінгі болигин курайды шырша кылкындарырын жаңару уакытының жанару кандай
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1.2.1 бөлшекті бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде, кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Сабақмақсаттары
Барлық оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну
Оқушылардың басым бөлігі: Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Кейбір оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді және есеп құрастыра алады
Бағалаукритерийлері
. -Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің ретінде біледі.
-Кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.
Тілдік мақсаттар
Квадрат,куб
Құндылықтарды дарыту
Өмір бойы білім алу
Пәнаралық байланыстар
жаратылыстану
Алдыңғы меңгерген білім
Көбейту мен бөлу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтыңбасы
2мин
Сабақтың ортасы
10 минут
(Ұ) Психологиялық ахуал «Тілектер бұрқасыны»
Топқа бөлу
-Қолдарыңдағы бөліктерден не құрастыруға болады
-Ұлттық ою-өрнектерді қайдан көреміз
— Оны сәндік қолданбалы өнер деп атайды екен
ҚБ «Үш шапалақ»
Онда мұражайға барып қайтайық
(С) Галереяны шарлау
Осы бұйымдар қандай материалдан жасалғанын білгілерің келе ме?
Ағаш сазбалшық тері киіз
36 25 27 8
ҚБ «Жарайсың»
— Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?
— Сендер бүгінгі сабақта санның квадраты мен кубын есептейтін боласыңдар.
Сергіту сәті
(Т)
І –топсандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі ретінде жазып есептейді
Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
3 3+28= 8 2 -2 3=
62+4 2= 9 2-3 3 =
ІІ- топСандардың квадраты мен кубын есептейді
1 3= 5 2= 8 2= 2 3=
9 2= 6 2=
Сәйкестендір
8 Екі көбейтіндінің
81 көбейтіндісі болатын
64 сан
9
27 Үш көбейткіштің
25 көбейтіндісі болатын
125 сан
ІІІ- топСәйкестендіру
Қорғайды топтар бірін-бірі бағалайды
Бағалау критерийі:
Санның квадратын, кубын табады
Дескриптор:
-Санның квадратын екі көбейткіш түрінде көрсетті.
-Санның кубын үш көбейткіш түрінде көрсетті.
фигуралар
түрлі бұйымдар
тостаған,
торсық,күбі
көрпеше
Интер белсенді тақта
Плакат,
фломастер
Сабақтың соңы
3 мин
Рефлексия
Бір +
Бір —
Дифференциация оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Тақырыпқа сай есептер құрастырады
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
Интерактивті тақта
Сергіту сәті
Сабақбойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
ответ:Сабақтың тақырыбы
Санның квадраты және кубы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1.2.1 бөлшекті бүтіннің бір не бірнеше бөлігі және бөліндісі ретінде түсіну, санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде, кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Сабақмақсаттары
Барлық оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну
Оқушылардың басым бөлігі: Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді
Кейбір оқушылар:Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде ,кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді және есеп құрастыра алады
Бағалаукритерийлері
. -Санның квадратын бірдей екі көбейткіштің ретінде біледі.
-Кубын –бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсінеді.
Тілдік мақсаттар
Квадрат,куб
Құндылықтарды дарыту
Өмір бойы білім алу
Пәнаралық байланыстар
жаратылыстану
Алдыңғы меңгерген білім
Көбейту мен бөлу
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтыңбасы
2мин
Сабақтың ортасы
10 минут
(Ұ) Психологиялық ахуал «Тілектер бұрқасыны»
Топқа бөлу
-Қолдарыңдағы бөліктерден не құрастыруға болады
-Ұлттық ою-өрнектерді қайдан көреміз
— Оны сәндік қолданбалы өнер деп атайды екен
ҚБ «Үш шапалақ»
Онда мұражайға барып қайтайық
(С) Галереяны шарлау
Осы бұйымдар қандай материалдан жасалғанын білгілерің келе ме?
Ағаш сазбалшық тері киіз
36 25 27 8
ҚБ «Жарайсың»
— Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар?
— Сендер бүгінгі сабақта санның квадраты мен кубын есептейтін боласыңдар.
Сергіту сәті
(Т)
І –топсандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі ретінде жазып есептейді
Сандардың квадраты мен кубын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жаз және есепте.
3 3+28= 8 2 -2 3=
62+4 2= 9 2-3 3 =
ІІ- топСандардың квадраты мен кубын есептейді
1 3= 5 2= 8 2= 2 3=
9 2= 6 2=
Сәйкестендір
8 Екі көбейтіндінің
81 көбейтіндісі болатын
64 сан
9
27 Үш көбейткіштің
25 көбейтіндісі болатын
125 сан
ІІІ- топСәйкестендіру
Қорғайды топтар бірін-бірі бағалайды
Бағалау критерийі:
Санның квадратын, кубын табады
Дескриптор:
-Санның квадратын екі көбейткіш түрінде көрсетті.
-Санның кубын үш көбейткіш түрінде көрсетті.
фигуралар
түрлі бұйымдар
тостаған,
торсық,күбі
көрпеше
Интер белсенді тақта
Плакат,
фломастер
Сабақтың соңы
3 мин
Рефлексия
Бір +
Бір —
Дифференциация оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Тақырыпқа сай есептер құрастырады
Үш шапалақ
Екі жұлдыз, бір тілек
Интерактивті тақта
Сергіту сәті
Сабақбойынша рефлексия
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда сұрақтарға жауап беріңіз.
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттың кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Объяснение:
-Сәлеметсіз бе! Ал сатылымда "жаңғақ"печенье бар ма?
-Бұл печенье жоқ, ол аяқталды.
-Кешіріңіз, неге витринада бума қойылып, "жаңғақ"деп жазылған?
-Қайда?... О, бұл! Бұл қорап нақты емес, муляж.
-Мәә Неге муляждар?
-Сатып алушылар әдетте "жаңғақ" ассортиментте бар екенін көру үшін
-Жақсы, түсіндіргеніңіз үшін рахмет. Бірақ маған "жаңғақ"дәміне ұқсас печенье ұсыныңызшы
-Мысалы, жаңғақ бар "Лакомка" немесе "Маруся" жақсы печенье.
-"Маруся", шоколадта қалай көремін?
-Я глазурьда.
- Маған "Маруси"килограммы мүмкін.
- Сізде 60 рубль.
- Өтінемін жүз алыңыз.
- Ал сізде ұсақ купюралар жоқ па? Олар бізге өте пайдалы болар еді.
- Өкінішке орай, тек осындай!
- Қорқынышты ештеңе жоқ. Міне, сіздің тапсыру-қырық рубль.
- Рахмет!