Тема. Олександр Грін «Пурпурові вітрила». Основний конфлікт твору (Каперна — мрія)
Мета: навчальна: до учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст та естетичну привабливість твору Олександра Гріна; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення; формувати основні вміння аналізу та інтерпретації художнього твору; виховна: сприяти формуванню поваги до духовних надбань людства та загальнолюдських цінностей, стійкості у життєвих труднощах, прагнення до реалізації своїх мрій, віри в краще майбутнє.
Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти кінофільму.
Теорія літератури: повість, феєрія, художні образи, художні засоби.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
— «Я зрозумів одну немудру істину,— говорить Грін устами свого героя капітана Грея. — Вона в тому, щоб робити так звані чудеса своїми руками». Домагатися в житті прекрасного, відкривати в людях і в самих собі такі скарби духу й таку силу, якої ви не уявляєте, доводити достоїнства в людині до цілковитого розквіту, шукати й знаходити поетичну суть скрізь, де вона є, навіть у сухій стеблинці сіна, і цим додавати й додавати людям щастя — хіба це не чудо з чудес на нашій землі?
«Чудо може проявити себе в усьому,— каже Грін. — У посмішці, у веселощах, у кожному сказаному вчасно, потрібному слові». Чудо — це не перетворення сургучу на алмази або відривних листків календаря на білети державного банку по тисячі чи інша така нісенітниця. Чудо — це кожен випадок, який залежить від нашої людської волі й сповнює нас відчуттям щастя. Ніхто з нас, звісно, не може ясно, коротко й точно пояснити, що таке щастя. Це поняття неможна намертво закріпити в найгучнішій і вільній формулі. Та й чи потрібні ці пояснення й формули?
Мабуть, щастя пояснити неможна, але його неможна не відчути й не побачити, навіть коли найменша його дрібка стрілась нам на шляху так роздумує К. Г. Паустовський у передмові до книги Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» Чи згодні ми з таким твердженням, поговоримо на уроці.
Народ называл короля Эрна страны Эрнотерры "Первым слуго народа". Это было единственное отличие его от других людей, поскольку титулы и ранги были отменены королём, а люди признаны равными друг другу, женщины равными с мужчинами:
"Это он, мудрый Эрн, научил жителей Эрнотерры хлебопашеству,
огородничеству и обработке железной рудыю Он открыл им письменность и искусства. Он же дал им начатки письменности и закона: религия заключалась в чтении молитвы на непонятном языке, а основной закон был всего один: в Эрнотерре никто не смеет лгать. Мужчины и женщины были им признаны одинаково равными в своих правах и обязанностях, а всякие титулы и привелегии были им стерты с первого дня вступления на престол. Сам король носил лишь титул "Первого слуги народа".
Тема. Олександр Грін «Пурпурові вітрила». Основний конфлікт твору (Каперна — мрія)
Мета: навчальна: до учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст та естетичну привабливість твору Олександра Гріна; розвивальна: розвивати образне та критичне мислення; формувати основні вміння аналізу та інтерпретації художнього твору; виховна: сприяти формуванню поваги до духовних надбань людства та загальнолюдських цінностей, стійкості у життєвих труднощах, прагнення до реалізації своїх мрій, віри в краще майбутнє.
Обладнання: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього, фрагменти кінофільму.
Теорія літератури: повість, феєрія, художні образи, художні засоби.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку
Звернення вчителя до учнів
— «Я зрозумів одну немудру істину,— говорить Грін устами свого героя капітана Грея. — Вона в тому, щоб робити так звані чудеса своїми руками». Домагатися в житті прекрасного, відкривати в людях і в самих собі такі скарби духу й таку силу, якої ви не уявляєте, доводити достоїнства в людині до цілковитого розквіту, шукати й знаходити поетичну суть скрізь, де вона є, навіть у сухій стеблинці сіна, і цим додавати й додавати людям щастя — хіба це не чудо з чудес на нашій землі?
«Чудо може проявити себе в усьому,— каже Грін. — У посмішці, у веселощах, у кожному сказаному вчасно, потрібному слові». Чудо — це не перетворення сургучу на алмази або відривних листків календаря на білети державного банку по тисячі чи інша така нісенітниця. Чудо — це кожен випадок, який залежить від нашої людської волі й сповнює нас відчуттям щастя. Ніхто з нас, звісно, не може ясно, коротко й точно пояснити, що таке щастя. Це поняття неможна намертво закріпити в найгучнішій і вільній формулі. Та й чи потрібні ці пояснення й формули?
Мабуть, щастя пояснити неможна, але його неможна не відчути й не побачити, навіть коли найменша його дрібка стрілась нам на шляху так роздумує К. Г. Паустовський у передмові до книги Олександра Гріна «Пурпурові вітрила» Чи згодні ми з таким твердженням, поговоримо на уроці.
Народ называл короля Эрна страны Эрнотерры "Первым слуго народа". Это было единственное отличие его от других людей, поскольку титулы и ранги были отменены королём, а люди признаны равными друг другу, женщины равными с мужчинами:
"Это он, мудрый Эрн, научил жителей Эрнотерры хлебопашеству,
огородничеству и обработке железной рудыю Он открыл им письменность и искусства. Он же дал им начатки письменности и закона: религия заключалась в чтении молитвы на непонятном языке, а основной закон был всего один: в Эрнотерре никто не смеет лгать. Мужчины и женщины были им признаны одинаково равными в своих правах и обязанностях, а всякие титулы и привелегии были им стерты с первого дня вступления на престол. Сам король носил лишь титул "Первого слуги народа".
Объяснение: